Lejkërsat fitojnë ndeshjen e katërt, Kërri nuk mjafton

Ylli kryesor i kampionëve shënoi 31 pikë, kapi 10 topa në tabela dhe shërbeu 14 asistë, në një tripëll dabëll të shkëlqyer në Arenën e Los Anxhelosit, por kjo nuk bëri punë. Golden Stejti humbi 101-104 ndaj Lejkërsave që kryesojnë 3-1 serinë gjysmëfinale të plej ofit në Konferencën Perëndimore. Lebron Xhejms ishte më i miri

Vazhdoni leximin →

Fitore e madhe e Lejkërsave dhe kualifikim ndaj Memfisit

Suksesi ishte i thellë, 125-85, falë një skuadre që është kthyer në pretendente dhe falë edhe dëmtimit të Xha Morantit. Los Anxhelos Lejkërsat e shfrytëzuan faktorin fushë duke kaluar Memfisin e duke qenë tani në raundin e dytë të plej ofit në NBA. Përballë do të ketë fituesin e çiftit Sakramento-Golden Stejt në gjysmëfinalen e

Vazhdoni leximin →