Mançester Siti kualifikohet në kupë me kapitenin Zinçenko

Shiritin duhej ta kishte mbajtur veterani Fernandinjo, një nga legjendat e gjalla të skuadrës. Në Kupën e Anglisë, trajneri Pep Guardiola bëri disa ndryshime në formacion, duke lënë në stol De Brujnin, Laporten, Bernardo Silvën, Rahim Stërlingun apo Xhon Stounsin, ndërsa në 11-en titullare ra në sy fakti që kapiten i ekipit ishte Oleksandr Zinçenko.

Vazhdoni leximin →

Në pritje për ta bërë kapiten, Liverpuli i rinovon kontratën Aleksandër-Arnoldit

Mbrojtësi i krahut nuk arriti të ishte në Kampionatin Europian me Anglinë, pasi trajneri Sauthgejt vendosi të mos e merrte, plus që kishte probleme dëmtimesh. Gjithsesi, në moshën 22-vjeçare, Trent Aleksandër-Arnoldi e ka gjithë karrierën përpara dhe lajmet e mira i merr në “Anfild”. Trajneri Jurgen Klop ra dakord me të për të rinovuar kontratën

Vazhdoni leximin →