“Sex and the City”? Jo, tani thuhet “Pep and the City”

Telenovela e famshme amerikane ishte “Seksi dhe qyteti”, por një telenovelë e re ka nisur të pëlqehet më shumë dhe me emër të ngjashëm. “Pep and the City”, “Pepi dhe Qyteti”. Pepi është Guardiola, ndërsa qyteti në këtë rast janë “qytetarët”, pra Mançester Siti. Fillimi i serialit ishte tepër i lumtur, me ish-trajnerin e Barcelonës

Vazhdoni leximin →

Roben pa doreza: Guardiola apo Ançeloti? Pep ishte manjak!

Arjen Roben është një nga ata që duhen dëgjuar kur flet për futbollin. Holandezit të fundit “fluturues” iu kërkua nga gazeta spanjolle “Marka” të bënte një krahasim mes dy trajnerëve të tij të fundit tek Bajerni. Si qendrojnë pranë njëri-tjetrit Guardiola dhe Ançeloti? Roben e nis me atë që iku. “Pep ishte njeri i fiksuar

Vazhdoni leximin →

Talenti i Nejmar.. ndalon tek pika e bardhë e penalltisë 

Kur shikon një futbollist virtuoz me topin, të cilin mbrojtësit e kanë frikë për shkak të manisë që ka për  të futur topin midis këmbëve, emri i tij nuk është mister. Quhet Nejmar dhe ka lindur për të lodruar mbi barin e gjelbër, me topin të ngjitur pranë këmbës.  Braziliani i Barcelonës, në ndeshjen që

Vazhdoni leximin →

Guardiola nuk ka frikë të prekë…”palcën” e Sitit

Joe Hart nuk është futbollisti i vetëm i profilit të lartë që u largua nga Man[ster Siti.Pas përfundimit të këtij sezoni, rrugën e tij mund ta ndjekin edhe dy yje të skuadrës nga “Etihad Stadium”. Tabloidi britanik “Mirror” nenvizon se sulmuesi Sergio Aguero dhe Vincent Kompany mund të largohen nga Siti pasi nuk janë pjesë

Vazhdoni leximin →