Guardiola vlerëson suksesin në Champions dhe veçon paraqitjet e Interit

Pep Guardiola dhe Manchester City përgatiten të nisin një tjetër sezon në Champions League, këtë herë me statusin e kampionëve në fuqi. Tekniku spanjoll foli në prag të përballjes shtëpiake në Crvena Zvezda dhe më shumë se me kundërshtarin, e vendosi thekson te Interi, skuadrën që mposhti në finale. “E shihni çfarë bëri skuadra që ne

Vazhdoni leximin →

Profesori rikthehet në drejtimin e Man. City-t

Pep Guardiola është rikthyer në stolin e Manchester City-t pas operacionit në shpinë që e mbajti jashtë për tre javë. Trajneri katalan ndodhej Barcelonë ku u operua dhe ndoqi gjithë fazën e rehabilitimit, ndërsa skuadrën e tij e drejtoi ndihmësi i parë Juan Manuel Lillo. “Menaxheri u kthye në Akademinë e Futbollit të Cityt këtë

Vazhdoni leximin →