Guardiola: Nuk kthehem te Barcelona

Pep Guardiola mund të largohet nga Manchester City në fund të sezonit të ardhshëm. Këtë e pranoi edhe vetë trajneri i njohur, por vështirë se do të ketë një rikthim te Barcelona. “A është e mbyllur dera e Barçës për të ardhmen? Po, ajo është e mbyllur. Ne jemi rritur tani.” Përgjigje e sinqertë nga ish-trajneri

Vazhdoni leximin →

Guardiola i rekordeve, 12 kampionate të fituara në 15 vjet

Pep Guardiola nuk lodhet kurrë së bëri histori në futbollin botëror. Trajneri spanjoll fitoi këtë të diel një kampionat të katërt të paprecedentë në Premier League, duke e çuar Manchester Cityn në kuotën e 10 trofeve. “Qytetarët” kanë fituar gjashtë nga shtatë titujt e fundit të Premier League-s. Tashmë është bërë traditë dhe rekordi i Pep Guardiolës

Vazhdoni leximin →

Fshihet Guardiola: Arsenali ka një avantazh në garën për titull

Pep Guardiola ka deklaruar se Arsenal vazhdon të ketë një avantazh të rëndësishëm kundrejt Manchester City-t në luftën për titull në Premier League. Gara për kurorën e kampionatit anglez pritet të vendoset në javën e fundit, me dy ekipet rivale që kanë arritur maksimumin e formës në fazën finale. Topçinjtë përforcuan kreun e renditjes të

Vazhdoni leximin →

Guardiola i mahnitur nga lojtari i Dortmundit

Ian Maatsen ishte ndër më të mirët e Borussias së Dortmundit në gjysmëfinalen e parë të Champions League përballë PSG-së. Duel të cilin skuadra gjermane e fitoi 1-0. 22-vjeçari holandez bëri mjaft mirë në krahun e majtë kundër kampionëve të Francës. Maatsen u huazua gjatë merkatos së janarit nga Chelsea te Dortmundi. Me verdhezinjtë është

Vazhdoni leximin →