Novak Gjokoviç: Ky turne është i veçantë!

Veçantësia e Uimbëlldonit këtë herë nuk ishte vetëm për shkak të emrit të tij të madh, si më i vjetri në botë, themeluar në 1877, dhe më i shquari padyshim. Novak Gjokoviç bëri shaka edhe për ndeshjen që u detyrua të luante ndaj argjentinasit Kaçin, pasi sfida u ndëpre për 80 minuta për shkak të

Vazhdoni leximin →

Gjokoviç: Çast i pabesueshëm në karrierën time!

Kampioni i ri i “Rolan Garosit” pati falenderime dhe meditime pas suksesit të radhës në karrierë. Novak Gjokoviç u shpreh i lumtur me fitores në Paris dhe për vendosjen e rekordit botëror të Grand Slemit. “Ju falenderoj të gjithëve, – tha Nole, – ky është një çast i madh në karrierën time. Një nga momentet

Vazhdoni leximin →

Novak Gjokoviç jo vetëm që fiton, por edhe bind në Romë!

Po afrohet turneu francez i “Rolan Garosit” dhe ai dëshiron të jetë në kulmin e formës. Novak Gjokoviç është një mjeshtër i tenisit, me shumë përvojë, ndërsa njëkohësisht po përpiqet të fitojë edhe Turneun ATP të Romës. Në “Open Italia”, kampioni serb fitoi 2-0 ndaj britanikut Norri, duke bindur me lojën e tij. Nole tejkaloi

Vazhdoni leximin →