Ernest Gjoka “kalon kufirin”, premton titullin e Championsin tek Shkëndija e Tetovës!

Sukses madhor të 2017-ës do të përpiqet ta arrijë edhe jashtë kufijve. Ernest Gjoka, trajneri që doli kampion me Kukësin dy vjet më parë, tashmë do të provojë një aventurë të re, atë në stolin e Shkëndisë së Tetovës. Tekniku nga Shqipëria firmosi kontratën me klubin e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, një marrëveshje 1-vjeçare

Vazhdoni leximin →

Trajneri Gjoka i kërcënuar? Me policë do t’i mbrojmë edhe trajnerët…

Qënka kërcënuar trajneri Gjoka në prag të ndeshjes Vllaznia – Kamza, vjen lajmi nga Shkodra dhe “shqiponjat” kanë qarkuar fushën ku stërvitej Vllaznia. Cili e ka kërcënuar trajnerit e Vllaznisë? Sipas zakonit të vjetër në kësi rastesh, nuk thuhet asgjë më shumë. Kush duhet ta mbrojë  trajnerin kur ndihet i pasigurt për të ushtruar profesionin? 

Vazhdoni leximin →