Kukësi “pikadë” drejt Kategorisë së Parë, kur e braktisin edhe tifozët …!

Trajneri Rrahman Hallaçi deklaroi pas humbjes së radhës se “nuk më erdhi mirë që pashë shumë tifozë shijakas në stadium”. Kjo duhet nënkuptuar si një kritikë për tifozët vendas, që mesa duket ishin tepër të paktë në “Arenën e Kukësit” në ndeshjen e sotme të Superligës. Humbja 0-2 u duk rrjedhojë llogjike e asaj që

Vazhdoni leximin →

Gjici mos nxito me stadiumin, Duka ka 3 vite që “punon” fushën” e Air Albanias

Kur thërret Safet Gjici, presidenti i Kukësit, më shumë frikë shkakton tek futbollistët sesa tek punëtorët ndërtues! Mirë futbollistët që kanë dhënë prova, duke përmbysur edhe ndeshje, kur Safeti ka hyrë në dhomën e zhveshjes në pushim të pjesësve, po punëtorët pse të tundohen nga britma e tij?! Flitet për inagurimin e stadiumit të Kukësit

Vazhdoni leximin →

Kukësi, nga sfilata e trajnerëve, tek futbollistë “markë” që shitën vetëm imazhin

Kukësi është laguar edhe nga Kupa e Shqipërisë, duke shënuar kështu ndoshta dështimin më të kushtueshëm të një sezoni futbollistik në Shqipëri. Strategjia e klubit që ka shënuar një dekadë suksesi spektakolar, kohët e fundit u kthye në një shpikje autentike dhe meqenëse askush nuk e kuptoi se çfarë po ndodhte, atëherë gjithçka shkoi si

Vazhdoni leximin →