Diego Maradona Jr kërcënon gazetarët

Diego Armando Maradona jr, nëpërmjet një postimi në Instagram Story lëshoi një deklaratë të fortë ku kërcënonte qartë Giuseppe Cruciani dhe Davide Parenzo. Dy gazetarët, në fakt disa ditë më parë ironizuan mbi vdekjen e Maradonës duke e përkufizuar ‘një kokainoman, vdekja e të cilit nuk mund të qahet’. Fjalë këto që nuk i kanë

Vazhdoni leximin →

Polemika mes gazetareve italiane për Dileta Leotën

Dileta Leota, moderatorja e kanalit televiziv DAZN Italia së fundmi është bërë objekt diskutimesh. Ajo shpesh është bërë objekt akuzash seksiste dhe në lidhje me këtë pikë ka ndërhyrë edhe Katerina Kolovati, bashkëshortja e një tjetri gazetari sportiv në televizionet italiane ‘Mund të them se nuk kam asgjë kundër një vajze të bukur që mund

Vazhdoni leximin →

Mesazh misterioz apo shaka e kripur e Murinjos me padronët!?

Një situatë interesante u krijua në sallën e konferencës së shtypit mbas ndeshjes Mançester Junajtid-Fullhem (4-1). Zhoze Murinjo erdhi në këtë sallë me plot humor e fytyrëqeshur dhe aesyeja dihej, pasi ekipi i tij luajti mirë dhe arriti një fitore bindëse. Sidoqoftë, ai shfrytëzoi një moment dhe nuk dihet, nëse dha ndonjë mesazh misterioz para

Vazhdoni leximin →