E dinit Alegrin si trajnerët e tjerë? Një vit do jetë “i padukshëm”

Masimiliano Alegri paralajmëroi se nuk do të nxitojë që të gjejë ndonjë klub të ri mbas përfundimit të bashkëpunimit me Juventusin. Ky trajner italian, emri i të cilit ditët e fundit është lidhur me stolat e drejtimit të Çelsit dhe të Bajernit të Mynihut, deklaroi se ai po mendon që të bëjë një pauzë njevjeçare.

“Kur të vijë koha, unë do të kthehem në stolin e drejtimit të ndonjë klubi, në të kundërt unë do të bëjë një pauzë njevjeçare. Nëse do të më krijohet hapësira e nevojshme që unë të zgjedh klubin që dua, unë do ta shfrytëzoj këtë mundësi. A kam oferta konkrete? Jo, ende nuk kam! Por, tani për tani, nuk ka kuptim që të flas për të ardhmen, sepse është ende shpejt”, deklaroi Alegri.

Sfidanti.al