Pushim i detyruar për Antonio Konten, trajneri i hyn studimit!

Nuk e kishte aspak në plan që të largohej qoftë edhe përkohësisht tek futbolli. Antonio Konte fillimisht dëshironte të vazhdonte tek Interi i Milanos, ndërsa pasi u largua nga klubi zikaltër, provoi të bëhej trajner i Totenhemit (pse jo, edhe i Realit të Madridit). Asgjë nga këto nuk u realizua dhe italiani tashmë ka vendosur

Vazhdoni leximin →

“Tutosport”: Juventusi e ka kërkuar Zidanin!

Është një e përditshme e Torinos, shumë pranë klubit bardhezi, pra kur shkruan ajo, gjërat duhet të merren seriozisht. “Tutosport” njofton se Juventusi i ka kërkuar Zinedin Zidanit që të jetë trajneri i skuadrës sezonin e ardhshëm, ndërsa duket se nuk do të vazhdohet me Andrea Pirlon. Gazeta piemonteze shkruan për “tërheqje fatale” duke qenë

Vazhdoni leximin →

A mund ta bësh trajnerin Ervin Skela? Gjermania mban mend mjeshtrin e topit!

Karrierën e madhe nuk ia kanë harruar. Ervin Skela ishte një nga lojtarët e parë shqiptarë që shkëlqeu në Gjermani, me Frankfurtin, Kaizerslauternin, Kotbusin apo Bilefeldin, dhe pikërisht Ajntrahti i Frankfurtit vendosi t’i besonte drejtimin e njërit prej ekipeve të Akademisë. Shqiptari 44-vjeçar, ish-mesfushor organizator, do të jetë në krye të Frankfurtit U17, ndërsa ka

Vazhdoni leximin →