Kukësi, rekordmen emërimesh në stol

Emërimi i Bledar Devollit në stolin e Kukësit vetëm tre ndalesa pas një tjetër nënshkrimi të bujshëm, e bën klubin verilindor një rekordmen të vërtetë në këtë drejtim. Kur kanë kaluar vetëm 23 javë kampionat, blutë provojnë timonierin e katërt pasi nuk pritën më shumë se 3 javë Emiljano Çelën i cili dorëzoi çelësat oasi

Vazhdoni leximin →

Kur del kampion është mirë apo është keq ?

Vite më parë, kur Tirana doli kampion me Sulejman Starovën, gjëja e parë që ndodhi pas titullit ishte..shkarkimi i trajnerit. Kur e pyetën “viktimën kampione” se ç‘ishte kjo hata, përgjigja ishte pikante: “ Më duket se nuk donin të dilnin kampion..” Kjo histori është freskuar këto ditë, sepse Partizani i sapo shpallur kampion, fshesën e

Vazhdoni leximin →

Historike në NBA, Toronto kërkon Serxho Skariolon si trajner

Italiani pëlqehet nga Reali i Madridit, që e mendon në vend të Lasos, ndërsa nga bregu tjetër i Atlantikut kanë ambicie gjithashtu. Serxho Skariolo mund të bëhet i pari trajner europian dhe i huaj në historinë e NBA-së, pasi Toronto Raptorsët po mendojnë për të. Skariolo është trajner i kombëtares së Spanjës, kampione e Europës

Vazhdoni leximin →

Edhe Zidani qenka kandidat i fortë për stolin e Brazilit

Janë thënë shumë emra dhe ndonëse nuk ka nxitim sërish një zgjedhje duhet bërë. Brazili ka mbetur pa trajner që pas dorëheqjes së Tites, ndërsa debati është i ashpër në vendin e madh amerikanolatin lidhur me pasaportën e teknikut të ardhshëm. Ka pasur shumë sugjerime se ai mund të jetë i huaj, pasi dolën në

Vazhdoni leximin →