Pushim i detyruar për Antonio Konten, trajneri i hyn studimit!

Nuk e kishte aspak në plan që të largohej qoftë edhe përkohësisht tek futbolli. Antonio Konte fillimisht dëshironte të vazhdonte tek Interi i Milanos, ndërsa pasi u largua nga klubi zikaltër, provoi të bëhej trajner i Totenhemit (pse jo, edhe i Realit të Madridit). Asgjë nga këto nuk u realizua dhe italiani tashmë ka vendosur

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Dovizioso merr vendimin; nuk do të garojë në 2021

Andrea Dovizioso do të qëndrojë jashtë pistave dhe vendosi të marrë një vit pushim. Sipas Motorsport, piloti italian nuk do të marrë pjesë në botërorin e MotoGP në vitin 2021 pasi nuk gjeti akordin me Ducatin për rinovimin e kontratës. Po kështu, dështuan edhe bisedimet me skuadrat e tjera; Honda dhe Yamaha ishin të interesuara

Vazhdoni leximin →

Ronaldo pranë mamasë për t’u mbrojtur nga koronavirusi!

Kristiano ka gjetur zgjidhjen më të mirë personale duke u larguar nga Italia, e duke vendosur të jetojë në ishull përsa kohë që gjendja nuk do të përmirësohet. Mediat europiane njoftojnë se superylli i Juventusit udhëtoi me avion drejt Madeirës, në Portugali, ku do të ndodhet pranë nënës së tij, Doloresit, dhe padyshim që bashkë

Vazhdoni leximin →