Asnjë afrikan mes më të mirëve të historisë, shpërthen Eto’o: Nuk ekzistojmë

Samuel Eto’o ngre zërin kundër Dream Team të France Football.Ish sulmuesi i Kamerunit, Barcelonës dhe Interit kritikoi mungesën e afrikanëve te skuadra e 33 lojtarëve më të mirë në historinë e futbollit që ishin përzgjedhur nga revista prestigjioze ‘Si mundet France Football të zgjedhë më të mirët e të gjitha kohërave dhe të mos përfshijë

Vazhdoni leximin →

France Football zbulon Balon D’Or Dream Team

France Football bëri të ditur emrat e futbollistëve që do të formojë Balon D’Or Dream Team, që përcakton lojtarët më të mirë në historinë e futbollit. Në rolin e portierit u zgjodh Lev Yashin që iu imponua rivalëve te tij mes të cilëve edhe Iker Casillas. ‘Merimanga e Zezë’ është I vetmi portier në histori

Vazhdoni leximin →

Përse Tuchel nuk ka numrin e Leonardos në telefon?

Revista franceze France Football, numrin e kësaj jave ia dedikoi Thomas Tuchel. Trajneri është vënë në qendër të kritikave dhe një eliminim i mundshëm nga Liga e Kampioneve mund të sjellë shkarkimin e tij si trajner i Paris Saint Germainit. Për më tepër një nga problemet e mëdha të tij që i janë shfaqur që

Vazhdoni leximin →