Dortmundi i afrohet Bajernit, por Frajburgu nuk e lë vetëm!

Dy rezultate të njëjtë, edhe pse të arritur në fusha të kundërta. Përfundoi 2-1 përballja Dortmund-Augsburg dhe 1-2 ishte ajo Herta e Berlinit-Frajburg, me të dyja skuadrat që arritën në 15 pikë në renditjen e Bundesligë duke qenë fare pranë Bajernit (16) që luan nesër. Rafael Gerrero me penallti dhe Julian Brant ishin autorët e

Vazhdoni leximin →

Bajern duhet të shqetësohesh, Lajpcigu e ka seriozisht

Një fitore 4-1 në Bundesligë, aq më tepër jashtë fushe, nuk është diçka për t’u nënvleftësuar. Rasenball Lajpcigu, shkurt RB Lajpcig, e bëri këtë në stadiumin e Frajburgut, ndaj një skuadre aspak të dobët, dhe për momentin u shkëput në 6 pikë diferencë me Bajernin e Mynihut. Skuadra ende e pathyer në kampionat, tregoi epërsinë

Vazhdoni leximin →