Një garë kampionësh të mëdhenj që pati fund të turpshëm

Dënimi që e la Sebastian Fetelin pa fitore në garën “Formula 1” të Kanadasë, ka ngjallur mjaft reagime midis tifozëve, si edhe midis ish-automobilistëve që ndoqën zhvillimet në Montreal. Mario Andreti legjendar që ka qenë kampion i “Formulës 1” më 1978, shkroi në profilin e tij në Twitter: “Kam mendimin se detyra e njerëzve përgjegjës

Vazhdoni leximin →

Efenbergu, formulë për të ndalur hegjemoninë e Bajernit

Shtefan Efenberg ka qenë vetë një futbollist i Bajernit, madje edhe një kapiten. Gjithsesi, ai është para së gjithash një gjerman, një ish-lojtar i kombëtares “teutone” dhe një bir i Bundesligës. Ish-mesfushori me karakter të fortë propozon një formula për të penguar dominimin e madh të Bajernit në kampionat. “Unë mendoj se Bundesliga të ndahet

Vazhdoni leximin →