Jas Marina, vendi ideal për të njohur mbretin

Kushtoi thuajse 1 miliard euro, ka një kapacitet prej 50 mijë spektatorësh dhe është dizenjuar nga arkitekti i famshëm Herman Tilke. Cirkuiti i Jas Marinës është kthyer në enigmën e fundit për titullin e Formula 1, me garën e Abu Dabit që do të vendosë dhe kampionin e ri. Kjo pistë ka sjellë në sezonet

Vazhdoni leximin →

Formula 1, arena e deklaratave kontradiktore !

Gara e fundit e Formula 1 që u zhvillua në Meksikë e ndezi edhe më shumë luftën për titullin kampion me favoritin Niko Rosberg, që tashmë po dridhet nga presoni dhe hendeku i zvogëluar. Por ndalesa latine ka sjellë gjithashtu polemika dhe rivendosi vëmendjen te disa rregulla qesharake dhe komisarë më shumë se të guximshëm

Vazhdoni leximin →

Sebastian Vettel befasohet, “ i vjedhin” 10 sekonda

Komisarët e garës vendosën që ta penalizojnë pilotin gjerman Vetel  të Ferrarit me 10 sekonda, për drejtim të rrezikshëm të makinës kundrejt Daniel Ricciardos gjatë një manovre në garë, një ndëshkim ky që e zbret atë në vendin e 5-të, ndërkohë që vendi i 3-të i shkon pikërisht australianit. Ky vendim nuk është pritur mirë

Vazhdoni leximin →