Jo vetëm Inter, edhe Barcelona kërkon fonde nga jashtë

Kriza e shkaktuar nga Covid ka pushtuar klubet më të rëndësishme evropiane. Nuk është vetëm interi që po kërkon zgjidhje alternative për financat e tij me negociatat e nisura mes Suning dhe BC Partners për të shitur kuota të klubit, por edhe Barcelona po studion tregun e kapitaleve për të sistemuar emergjencën e rëndë financiare.

Vazhdoni leximin →

Real Madrid, financat janë në gjendje alarmi

Financat e Realit të Madridit nuk janë aq të shëndetshme sic duket aq më tepër kur klubi madrilène është në mesin e punimeve për rikonstruksionin e Santiago Bernabeut, ndërkohë që nuk dihet ende një datë e saktë për kthimin e tifozëve në stadium. Por problemi më i madh i kampionëve të Spanjës duket se vjen

Vazhdoni leximin →