Ajaksi me ngjyrat e Xhamajkës së Bob Marlejt!

Klubi i madh holandez ka qenë edhe më parë i lidhur me yllin e muzikës dhe veprimtarin për të drejtat e njeriut. Bob Marlej ka frymëzuar Ajaksin që ka përgatitur fanelën e tretë me ngjyrat e flamurit të Xhamajkës, atdheut të artistit të shquar. Siç raportojnë mediat holandeze dhe ato europiane, Ajaksi ka qenë edhe

Vazhdoni leximin →

Prapaskena, Gosens dhe fanela e Ronaldos: Më tha ‘jo’ pa më parë në sy, më erdhi turp

Në autobiografinë e titulluar ‘Ia vlen të ëndërrosh’ që do të dalë në shitje në 8 prill, Robin Gosens tregon një prapaskenë me Cristiano Ronaldon, me portugezin që bëri një figurë të shëmtuar. ‘Pas ndeshjes me Juventusin, kërkova të bëja ëndrrën time realitet dhe të merrja fanelën e Ronaldos-tregon Gosens në librin e tij-pas fërshëllimës

Vazhdoni leximin →