Nëse Benzema nuk luan, Ançeloti ka probleme në El Klasiko!

Sulmuesi francez do të jetë në dyshim deri në orët e fundit. Karim Benzema është i dëmtuar dhe trajneri Karlo Ançeloti do të duhet të presë për të mësuar nëse do ta ketë në dispozicion në derbin e nesërm ndaj Barcelonës në “Santiago Bernabeu”. Mediat e kryeqytetit të Spanjës shkruajnë se Reali mund të aktivizojë

Vazhdoni leximin →

Objektivi i Barcelonës, rinovim me Ansu Fatiun para El Klasikos

Nuk është shumë e qartë se përse duan ta bëjnë kaq shpejt, pra për vetëm pak ditë, por mediat katalanase shkruajnë pikërisht kështu. Barcelona dëshiron rinovimin e kontratës me Ansu Fatiun deri në 24 tetor, madje përpara kësaj dite kur është në program El Klasiko ndaj Realit të Madridit. Informacioni është që drejtuesit “blaugrana” duan

Vazhdoni leximin →