Në Angli mund ta marrin fare lirë Paulo Dibalën!

Ish-lojtari i Juventusit po shkëlqen tek Roma, por me gjasë shkëlqimi i tij mund të vazhdojë diku tjetër. Paulo Dibala dhe agjenti i tij janë kujdesur që kontrata me klubin italian të ketë klauzola që ta lejojë lehtë për t’u larguar nëse do të ketë oferta të rëndësishme. Sipas gazetarit Fabricio Romano, argjentinasi mund të

Vazhdoni leximin →

Murinjo: Dibala tek Roma ka gjetur lumturinë e futbollit!

Është njëri nga heronjtë, ndonëse kundër Fejënordit nuk luajti aq shumë për shkak të dëmtimit. Paulo Dibala shënoi përsëri për Romën në mbrëmjen e madhe kontinentale që solli kualifikimin në gjysmëfinale të Ligës së Europës. Zhoze Murinjo, trajneri i tij, është i lumtur. “Pas vitit të fundit tek Juvja, Paulo po kërkonte lumturinë e humbur

Vazhdoni leximin →

Mallkim! Pa Dibalën, Roma humb magjinë dhe … Murinjon!

Juventusi ka nisur të ketë mall për argjentinasin, ndërsa Interi të pendohet thellësisht që nuk bëri një sforco financiare për ta marrë në verë. Gjithsesi, Paulo Dibala i këtij sezoni po bën me zemër edhe ekipin e tij, Romën, pasi kur ai mungon “bota përmbyset”. Sulmuesi i mbiquajtur “Gëzimi” apo “Lumturia” u ndal përpara ndeshjes

Vazhdoni leximin →