Championsi mund të jetë mjekimi më i mirë për Dibalën!

Zemërimi dhe dëshpërimi ishin “motër e vëlla” në Krotone, ndërsa Paulo Dibala doli nga stadiumi me kokën ulur. Argjentinasi nuk luajti sërish asnjë minutë dhe ky fillim sezoni po ia sjell gjithçka mallkueshëm, ndërsa përplasja me drejtuesin Paratiçi ishte thjesht një “shkëndijë”, diçka që ndodh shpesh në klubet e futbollit. Dibala nuk është i sigurt

Vazhdoni leximin →

Juve, çështja “Suarez” nuk është “Kalçopoli”, kënaqu me Moratën dhe … Dibalën!

Katërmbëdhjetë vjet më parë po, që ndodhi një “kataklizmo” dhe “Zonja e Vjetër” përfundoi në kategorinë e dytë, e iu hoqën dy tituj. Ishin përgjime të tjera telefonike ato që sollën katastrofën, ndërsa u zbulua roli i Luçiano Moxhit, por edhe i Betegës dhe Xhiraudos, ndërsa telefonatat e përgjuara sot për Luis Suarezin janë të

Vazhdoni leximin →