“Dhimbje koke” për Silvinjon, tjetër mungesë për përballjet e shtatorit

Teksa ndeshjet e radhës të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, ndaj Republikës Çeke e Polonisë janë shumë afër tekniku Sylvinho tashmë duhet të vuajë një tjetër mungesë me rëndësi në organikën e tij. Bëhet fjalë për “gardianin” e portës, Tomas Strakosha, i cili raportohet nga mediat angleze se po vuan

Vazhdoni leximin →

I pezulluar nga Federata, “bomberi” anglez sërish në radarët e “gjigandëve”

Pavarësisht se është duke vuajtur pezullimin prej 8 muajsh nga Federata Angleze e Futbollit, për pjesëmarrje në bastet sportive, sërish “bomberi’ i Brentford, Ivan Tonej është një nga “yjet” e Premier League, i cili kërkohet nga “gjigandët” britanikë. Toney duket se dëshiron të ketë një ekip të ri kur të kthehet e për këtë aryse

Vazhdoni leximin →

Arsenal “sfidon” Ramsdejlin, “topçinjtë” zyrtarizojnë “gardianin” spanjoll

Pas një sezoni të mbyllur si nënkampionët e Premier Ligës, “topçinjtë” e Arsenal, duket se këtë sezon kërkojnë ta çojnë deri në fund “misionin” e tyre, teksa deri më tani ka afruar lojtarë fantastikë si Deklan Rajs, Kai Havertz e Jurien Timber. Mirëpo, “topçinjtë’ e Artetës nuk janë ndalur me kaq, pasi këtë të martë

Vazhdoni leximin →

Arsenal ofron 23 milionë euro për “gardianin” spanjoll, Brentford kërkon 40

Pavarësisht se ka në ekip një portier të talentuar, si Aaron Ramsdejl, “topçinjtë” e Arsenal kërkojnë të sjellin në “Emirejts” dhe një tjetër “gardian” cilësor për ta pasur në çdo moment të mbuluar hapësirën me dy shtyllave e për këtë arsye kërkojnë të sjellin në Londër, portierin e Brentford, David Raja. Arsenal ofroi plot 23

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Bajern, Arsenal futet në “garë” për “gardianin” spanjoll

Fillimisht interesohej Bajern Mynih e tashmë “topçinjtë” e Arsenal. Bëhet fjalë për portierin spanjoll të Brentford, David Raja, për të cilin prej disa ditësh në media po flitet për një largim të mundshëm nga klubi i tij. Në njërën anë, “bavarezët” e Bajern janë të gatshëm të paguajnë 40 milionë paundët e kërkuar nga Brentford,

Vazhdoni leximin →

Mungon vetëm firma, Somer shumë pranë kalimit tek Inter

Tashmë gjithçka është shumë pranë konfirimimt dhe “gardiani” zviceran i portës “bavarezëe” pritet që shumë shpejt të veshë fanellën “zikaltër”, ashtu siç këta të fundit kanë kërkuar prej kohësh. Me largimin e Onanas, Handanoviçit e Cordaz, Inter tashmë ka ngelur pa portier dhe pritet që Somer të zbarkojë në Milano në ditët në vijim dhe

Vazhdoni leximin →