Ju ka marrë malli për Ronaldinjon? Përsëri në fushë..

Ronaldinho është shumë pranë skuadrës braziliane, Cortiba dhe ky nuk eshte lajm dosido. Legjenda e Barcelonës dhe Brazilit, Ronaldinho është shumë pranë marrëveshjes me skuadrën braziliane, Cortiba, shkruan ESPN Brasil. Ronaldinho për herë të fundit ka luajtur në vitin 2015, por besohet se ka pranuar ofertën e Cortibas, ku do të përfitojë nga 22 mijë

Vazhdoni leximin →

Çapekoense nuk do imunitet për rënien nga kategoria

Ekipi brazilian i Çapokoenses, shumica e futbollistëve të të cilit humbi jetën në një aksident ajror pranë Medelinit të Kolumbisë, e refuzoi propozimin që, gjatë tre viteve të ardhshëm, ai të ketë imunitet që të mos bjerë nga kategoria e parë e kampionatit brazilian. Sikurse dihet, ky ekip, para rreth një muaji e gjysmë,  pësoi

Vazhdoni leximin →

Adriano, “perandori” që ka talent edhe kur argëtohet

Midis festave dhe pishinave, eksursioneve me miqtë dhe selfie me fansat e tij. Duket se futbolli është shumë larg për “perandorin” Adriano, braziliani trupmadh, nuk shfaqet në vazhdimësi në fushë. 34 vjeç,  pasi ka luajtur me Romën,  Korinthias, Flamengon Atletiko Paranaense, ka gjetur  një stil tjetër për t’u argëtuar.  Po të shikosh fotot e tij,

Vazhdoni leximin →

Kanela, një Mis që thërret për Korinthias

Quhet Erika Kanela, nga shteti i Bahias në Brazil dhe është shpallur Mis Bum Bum 2016. Modelja e famshme që është edhe muza e një prej skuadrave më popullore të futbolli karioka, pikërisht Korinthias, bëhet e para vajzë me ngjyrë që fiton konkursin e njohur brazilian.