Adriano, “perandori” që ka talent edhe kur argëtohet

Midis festave dhe pishinave, eksursioneve me miqtë dhe selfie me fansat e tij. Duket se futbolli është shumë larg për “perandorin” Adriano, braziliani trupmadh, nuk shfaqet në vazhdimësi në fushë. 34 vjeç,  pasi ka luajtur me Romën,  Korinthias, Flamengon Atletiko Paranaense, ka gjetur  një stil tjetër për t’u argëtuar.  Po të shikosh fotot e tij,

Vazhdoni leximin →

Kanela, një Mis që thërret për Korinthias

Quhet Erika Kanela, nga shteti i Bahias në Brazil dhe është shpallur Mis Bum Bum 2016. Modelja e famshme që është edhe muza e një prej skuadrave më popullore të futbolli karioka, pikërisht Korinthias, bëhet e para vajzë me ngjyrë që fiton konkursin e njohur brazilian.