Dramë në familjen e Kafusë; i biri ndërron jetë teksa luan futboll

Drama mbërthen familjen e Kafusë; ish mbrojtësi i Romës dhe Milanit humbi të birin Danilo Felisiano De Moraesh, i cili ndërroi jetë teksa ishte duke luajtur futboll në shtëpinë e tij në Baureri të Sao Paulos. mësohet se 30 vjecari pësoi një atka kardiak gjatë kësaj ndeshjeje duke u shembur në tokë. Familjarët e tij u lajmëruan menjëherë që pa humbur kohë e dërguan në spital, por mjekët nuk arritën dot të mbajnë atë në jetë

Danilo Felisiano ishte djali i madh i 3 fëmijëve të ish mbrojtësit të përfaqësueses braziliane. sipas asja që tregon një mik i familjes Paulo Serzhio, ai  u ndje keq pas 10 minutash lojë, por kur mbërriti në spitalin ‘Albert Einstein’ ai nuk jia doli të mbijetojë.

sfidanti.al