Ndahet nga jeta O.J Simpson

Ish-futbollisti amerikan OJ Simpson ka vdekur në moshën 76-vjeçare, sipas raportimeve. Në një deklaratë për X, familja e tij tha: “Më 10 prill, babai ynë, Orenthal James Simpson, iu nënshtrua betejës së tij me kancerin. “Ai ishte i rrethuar nga fëmijët dhe nipërit e tij. Gjatë kësaj kohe, familja e tij kërkon që ju lutemi

Vazhdoni leximin →

Formula 1, shuhet Max Mosley, ish presidenti i FIA

Ndërron jetë në moshën 81 vjecare, Max Mosley, një personazh kontrovers që rreth mesit të viteve 70 themeloi me Berni Ecclestone dhe ‘ambasadorë’ të tjerë britanikë FOCA (Formula One Constructors’ Association). Ishte një personazh kyc edhe në ‘luftën’ mes skuderive britanike dhe legalistëve Ferrari, Renault dhe Alfa Romeo. Në vitin 1993 Mosley mori vendin e

Vazhdoni leximin →