Granatat në Rozario harrojnë fitoren e Bokës në derbi

Argjentina si Argjentina, dhe nuk thuhet kot “sipas vendit bëhet edhe kuvendi”. Nëse në stadiumet europiane shqetësimi është i madh kur hidhen tymuese,fishekzjarrë apo edhe sende të forta në fushë, në Argjentinë duket normalitet edhe të luhet futboll me … granata. Disa të tilla u hodhën në stadiumin e Rozarios, “Estadio Gigante de Arrojito”. Ndeshja

Vazhdoni leximin →