Siti, ekipi i 9-të anglez në finale, një rekord europian që nga viti 1955!

Nga Spanja kanë arritur të tillë si Reali, Barcelona, Atletiko Madrid, Valencia. Nga Italia e kanë provuar Fiorentina, Milani, Interi, Juventusi, Roma dhe Sampdoria, nga Gjermania janë Bajerni, Frankfurti, Hamburgu, Dortmundi, Mynshengladbahu, Leverkuseni, ndërsa nga Franca deri në ndeshjen e fundit kanë arritur Reimsi, Sent Etieni, Olimpik i Marsejës, Monako, Paris SG. Edhe pse italianët

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtid e Çelsi, kur Championsi provon 9 gola anglezë!

Liverpuli mund të jetë në krizë në mbrojtje, por katërshja e “mohikanëve” nga Anglia duket se është në “elementët e saj” ndërsa luan në Champions. Katër fitore në katër ndeshje janë një shenjë e qartë që skuadrat ishullore kanë ndërmend të dominojnë, duke shkatërruar diktaturën e vendosur së fundmi nga Bajerni. Pas sukseseve 2-0 të

Vazhdoni leximin →