Sadio Mane, rivali i Mesit dhe Mbapesë për golat “në shtëpi”!

Me rrjetën që i shënoi Shefild Junajtidit, ai e tregoi veten sërish një lojtar i llojit “vdekësor”. Sadio Mane mund të cilësohet si arma (jo) sekrete e Liverpulit, njeriu që prish ekuilibrat e kundërshtarit me shpejtësinë e tij fenomenale, si dhe me aftësinë fiziko-atletike dhe inteligjencën taksike. Sulmuesi afrikan është tani në “podiumin” e lojtarëve

Vazhdoni leximin →