Do të jetë Kamerun-Egjipt, finalja e Kupës së Afrikës!

Pas Egjiptit, Kameruni. Skuadra me emër të madh do të sfidojë rekordmenin e titujve në Kupën e Kombeve të Afrikës të dielën në shtetin afrikan të Gabonit. Ekipi që shkëlqeu në Botërorin e vitit 1982 dhe pastaj, sidomos në atë të 1990-ës (arriti në çerekfinale), eleminoi Ganën në përballjen e tyre në katërshe. Gjysmëfinalja u

Vazhdoni leximin →