Me zemër apo pa zemër … në dorë, si është ylli i Laçit, Nuabueze?!

Nuk ishte i panjohur kur mbërriti në Shqipëri. Kirian Nuabueze kishte shënuar gola dhe kishte marrë famë në Amerikë, Armeni, Slloveni, Maqedoni apo Kosovë derisa klubi i Superligës, Laçi, vendosi ta merrte. Presidenti Pashk Laska u bind nga paraqitjet dhe nga vlerësimet teknike, duke bërë edhe një sakrificë financiare, për t’i dhënë një rrogë nga

Vazhdoni leximin →

Futbolli e ndihmon zemrën apo është “AUTOGOL” për shendetin

Bet-Vicitor bashkëpunoi me departamentin e biomjekësisë në Universitetin e Leeds. Ata  analizuan 25 tifozë të Leeds Unitedit gjatë tri ndeshjeve kryesore të sezonit të kaluar të Championshipit,  nivelit të dytë të futbollit në Angli. Gjithsej, 25 tifozë të futbollit, mes moshës 20 dhe 62-vjeçare, u analizuan për t’i zbuluar efeket e ndjekjes  së futbollit nëpër

Vazhdoni leximin →

Roma merr lajme të mira nga Shik; zemra iu shërua plotësisht

Roma merr lajme të mira nga Patrik Shik. Sulmuesi cek,pas  gafës që bëri në ndeshjen mes Juventusit dhe Romës, ka rigjetur buzëqeshjen dhe arsyeja është zemra. Sipas asaj që publikohet nga  e përditshmja ‘La gazzetta Dello sport’, Patrik Shik, iu nënshtrua vizitave të kontrollit për zemrën e tij në Vilën Stjuart dhe përgjigjet e ekzaminimeve

Vazhdoni leximin →

Ronaldinjo i jep një këshillë miqësore Nejmarit : ndiq zemrën!

Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinjo, ka hapur një temë interesante lidhur me atë se kush është futbollisti më i mirë aktual në botë. Normalisht që beteja për këtë titull është zhvilluar mes Lionel Mesit dhe Kristiano Ronaldos që, gjatë dhjetëvjeçarit të fundit, kanë fituar të gjithë titujt më të rëndësishëm individualë. Përgjigja e magjistrarit brazilian

Vazhdoni leximin →