Futbolli e ndihmon zemrën apo është “AUTOGOL” për shendetin

Bet-Vicitor bashkëpunoi me departamentin e biomjekësisë në Universitetin e Leeds. Ata  analizuan 25 tifozë të Leeds Unitedit gjatë tri ndeshjeve kryesore të sezonit të kaluar të Championshipit,  nivelit të dytë të futbollit në Angli. Gjithsej, 25 tifozë të futbollit, mes moshës 20 dhe 62-vjeçare, u analizuan për t’i zbuluar efeket e ndjekjes  së futbollit nëpër

Vazhdoni leximin →

Roma merr lajme të mira nga Shik; zemra iu shërua plotësisht

Roma merr lajme të mira nga Patrik Shik. Sulmuesi cek,pas  gafës që bëri në ndeshjen mes Juventusit dhe Romës, ka rigjetur buzëqeshjen dhe arsyeja është zemra. Sipas asaj që publikohet nga  e përditshmja ‘La gazzetta Dello sport’, Patrik Shik, iu nënshtrua vizitave të kontrollit për zemrën e tij në Vilën Stjuart dhe përgjigjet e ekzaminimeve

Vazhdoni leximin →

Ronaldinjo i jep një këshillë miqësore Nejmarit : ndiq zemrën!

Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinjo, ka hapur një temë interesante lidhur me atë se kush është futbollisti më i mirë aktual në botë. Normalisht që beteja për këtë titull është zhvilluar mes Lionel Mesit dhe Kristiano Ronaldos që, gjatë dhjetëvjeçarit të fundit, kanë fituar të gjithë titujt më të rëndësishëm individualë. Përgjigja e magjistrarit brazilian

Vazhdoni leximin →

Insinje: Zemra ime rreh vetëm për Napolin

Lorenco Insinje është një nga futbollistët më të mirë të Napolit dhe beniamin i tifozëve të këtij klubi, me të cilin ai nënshkroi një kontratë të re me kohëzgjatje deri në qershor 2022. “Shpresoj se këtë bluzë unë do ta mbaj të veshur përgjithnjë, pasi kjo është ajo që unë kam dashur të gjithë jetën.

Vazhdoni leximin →

Miss Bum Bum, provokon zemrën e Mesit..bam, bam!

Suzy Cortez, Miss Bum Bum, i ka dhënë mbështetje Lionel Messit para ndeshjes me Real Madridin, e cila do të luhet nesër në Santiago Bernabeu Miss Bum Bum nëpërmjet dy fotografive të ‘nxehta’, të publikuara në Instagram, beson se Messi do t’i shënoj dy gola në El Clasico, dhe do të arrijë në kuotën e

Vazhdoni leximin →

Lukas me zemer te re pas..424 diteve

Lucas Silva është rikthyet në stërvitje me Realin pas 424 ditëve.  Mesfushori brazilian, Lucas Silva, i cili edicionin e kaluar e kaloi në formë huazimi te Marseja, ka marrë dritën e gjelbër nga doktorët për të luajtur futboll, përcjell Gazeta Express. Silva ishte afër transferimit në formë huazimi te Sporting Lisbona gjatë verës, por dështoi

Vazhdoni leximin →