Xheko ktheu shpinën? Marota nuk është pa alternative!

Nuk është e lehtë të gjendet një tjetër si Edin Xheko, dhe Interi këtë e di mirë. Sulmuesi boshnjak garantonte gola, shpenzim të vogël për marrjen e kartonit dhe rrogë të përballueshme, plus edhe përvojën e duhur në Serinë A dhe në Champions. Gjithsesi, Bepe Marota, “shefi” jashtë fushe zikaltër, besohet se nuk ka vënë

Vazhdoni leximin →

Inter, fundjava e fundit për Xhekon dhe Lukakun

Te Interi vazhdon pritja e Antonio Kontes dhe tifozëve të skuadrës. Ditët kalojnë dhe sulmuesit që po kërkohen nga zikaltrit nuk po vijnë në Apiano Xhentile. Interi po merr formë, por pa pasur një siguri për repartin e sulmit dhe kjo nuk është dicka e pakët. Duket se java e ardhshme do të jetë vendimtare

Vazhdoni leximin →

Edin Xhekon vetëm një hap e ndan nga Interi?

Roma dhe Interi i kanë afruar qëndrimet e tyre rreth transferimit të pjesëtarit të përfaqësueses boshnjake, Edin Xheko, Gazeta italiane “Gazeta delo Sport”shkruan se Xheko shumë shpejt do të transferohetnga “Olimpiko” në “Xhuzepe Meaca”. Sikurse thuhet, Roma kërkon për Xhekon 20 milionë euro, por Interi tani për tani mund të paguajë vetëm 12 milionë euro.

Vazhdoni leximin →

Xheko-Kesi, dy gola Championsi kundër … Lacios!

U shënuan në dy stadiume të ndryshëm, në dy orare të ndryshëm, por me qëllim të njëjtë. Edin Xheko më parë, dhe Frenk Kesi më pas, realizuan gola me vlerë Championsi në Serinë A, ndonëse në fund të sezonit vetëm njëri nga lojtarët do të gëzohet. Sulmuesi boshnjak shënoi për Romën në portën e Udinezes,

Vazhdoni leximin →