Milani shkon drejt titullit si në 2011, me shpenzime të vogla!

Në këto nivele zakonisht duhen miliona madje shumë, por ndodh që t’ia dalësh edhe me “thërrime”. Milani po e provon për herë të dytë, ndërsa gjatë verës nuk bëri shpenzime të mëdha, me përjashtim të Tonalit. Edhe afrimi i Ibrahimoviçit, Kjerit dhe Zelemekersit në janarin e kaluar nuk pati shumë “harxhe” përveçse për rrogën e

Vazhdoni leximin →

Bajerni triumfon edhe pse është i 15-ti në Europë për shpenzime!

Kanë qenë gjithnjë të ndryshëm, ashtu siç ia kërkon kampionati ku luajnë. Bavarezët e Bajernit kanë dalë në vendin e 15-të në renditjen kontinentale të shpenzimeve, e pavarësisht kësaj fituan Championsin, si dhe çdo trofe tjetër të mundshëm. Një agjenci e specializuar edhe për financat në futboll (CIES) nxjerr renditjen ku kryeson Mançester Siti, për

Vazhdoni leximin →

Chelsea ‘dorëshpuar’ shpenzon më shumë se të gjithë

Jo vetëm Havertz, por edhe Timo Werner, Ben Chilwell dhe Hakim Ziyech. Chelsea është skuadra mbretëreshë e merkatos së transferimeve për vitin 2020 në një shifër  totale prej 247 miliardë Euro në total të shpenzuar dhe të dhënat janë siguruar nga Transfermarkt. Podiumin e plotësojnë Manchester  City dhe Barcelona me skuadrën katalanase që ndiqet nga

Vazhdoni leximin →