Pirlo tek Juventus një magjistar, në Amerikë ..pa magji

Andrea Pirlo do të bëhet përsëri pjesë e Juventusit. Sigurisht, jo për të shkelmuar goditjet e dënimit me saktësi milimetrike, por në rolin e ambasadorit të klubit bardhezi. Sipas “Tuttosport”, ka një akord mes klubit dhe futbollistit që ai të jetë përsëri pjese e Juventusit kur të varë këpucët në gozhdë në fund të këtij

Vazhdoni leximin →

FIFA, skandalet vazhdojnë, priten arrestime të tjera

Sipas asaj që publikon “Bloomberg”, hetues privatë të FIFA-s kanë zbuluar raste të tjera korruptive, të cilat pritet të publikohen në javët e ardhshme dhe nuk përjashtohet mundësia që të ketë të tjera arrestime, si në Europë, ashtu edhe në Amerikë. Një agjencia financiare bëri të ditur, se hetimet janë kryer për llogari të studios

Vazhdoni leximin →

A preket shtylla kurrizore ? Sami Kedira do iki në SHBA

Sami Khedira pritet të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë verës. Sipas Sport Mediaset, Sami Khedira dhe Juventusi mund të ndahen në fund të sezonit. Edhe pse gjermani është boshti i mesfushës së Juventusit, së bashku me Claudio Marchisio, nuk e përjashton mundësinë e transferimit në Amerikë gjatë verës. Perfaqesuesi i Gjermanisë është

Vazhdoni leximin →

Botëror në tre shtete, Kanadaja, SHBA dhe Meksika gati kandidaturën

Për herë të parë, tre shtete janë gati të kandidojnë së bashku për organizimin e njw Kampionati Botwror. Presidenti i Konfederatës së Vendeve të Amerikës së Veriut, Qendrore dhe Karaibeve (CONCACAF), Viktor Montiljani, konfirmoi gjithçka për “Reuters”. “Kanadaja, SHBA dhe Meksika po planifikojnë të organizojnë një Botëror së bashku. Ne jemi të hapur për një

Vazhdoni leximin →

Ekatarina, ikona seksi e Botërorit 2018

Ekatarina Enokaeva është ndër kandidatet kryesore për t’u zgjedhur si ikona seksi e Botërorit të futbollit, “Rusia 2018”. Modelja ruse, që është gjithmonë në qendër të vëmendjes me fotot e nxehta që publikon në Instagram, është gjithashtu shumë e apasionuar mbas basketbollit, veçanërisht atë që luhet në SHBA.  

Medison Bir, “muza” 17 vjeçare e Xhastin Biber

Në vitin 2012, pikërisht në moshën 13 vjeçare, është zbuluar në YouTube nga Xhastin Biber. Ndërsa tani është një yll i sukseshëm në SHBA. 17 vjeçarja Medison ka shkëlqyer së fundi në “Madison Square Garden”, përpara ndeshjes së NBA-së, midis Nju Jork Niks dhe Atlanta Houks, ku këndoi himnin amerikan.  

Mbaron ëndërra amerikane për gjermanin Klinsman

Dy humbjet e fundit në ndeshjet e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018”, i kanë kushtuar stolin e trajnerit të SHBA-ve, Jurgen Klinsman. Në krye të kombëtares amerikane prej vitit 2011, Klinsman, trajneri gjerman ka arritur 55 fitore, 27 barazime dhe 16 humbje. Por dy humbjet e fundit, 4-0 ndaj Kosta Rikës të martën

Vazhdoni leximin →

Donald, mos e shiko! Meksika mund SHBA-në pas zgjedhjes së Trampit!

Një koincidencë e vërtetë dhe një kënaqësi për një popull të tërë. Meksika mundi SHBA-në në përballjen e Kupës së Botës në Ohajo, pikërisht në vigjiljen e zgjedhjes si president të Donald Trampit. Miliarderi kishte krijuar një çështje “personale” me meksikanët duke i quajtur “përdhunues dhe kriminelë”, por si përgjigje mori golin e minutës së

Vazhdoni leximin →

Apokalipsi? Jo,jo, është zgjedhur Trampi president!

Shumë lojtarë, njerëz të futbollit dhe tifozë reaguan ashpër në rrjetet sociale pas zgjedhjet së Tramp, transmeton Telegrafi. Disa nga reagimit mund t’i shikoni më poshtë: “Nuk po besoj se çfarë po shikojë. Kjo është turpëruese”, ka shkuar Jan Vertonghen (Mbrojtësi i Tottenahmi) ‘Do doja të flisja me dikë që më të vërtetë është pro

Vazhdoni leximin →