Jessica Cribbon, modelja australiane me pasionin për basketbollin

Quhet Jessica Cribbon, është modele australiane që ka fituar zemrën e amerikanëve me format e saj fizike  sidhe pasionin për sportin. E zbuluar rastësisht nga një fotograf në rrugë, jeta e Jessicas ka ndryshuar rrënjesisht pasi tashmë ajo ka një program të ngjeshur aktivitetesh. Bukuroshja australiane ka pozuar për revista të tilla si ‘Kandy Magazine’,

Vazhdoni leximin →

Ibra habit mjeket amerikane; kërkohet studim shkencor për të

Mjekët e klinikës së Pittsburgh që operuan Zlatan Ibrahimovic  kërkojnë që të studiojnë në mënyrë shkencore futbollistin. Këta të fundit ishin shprehur se janë gati ta operojnë sërish Ibrahimovic kur ai të varë këpucët në gozhdë. Sipas medias suedeze, specialistët që u morën me dëmtimin në gju të sulmuesit të Manchester United kanë mbetur të

Vazhdoni leximin →

Zllatan Ibrahimoviçi – Xhejms Bondi i ri?!

Zllatan Ibrahimoviçi ende nuk e ka vendosur, nëse do të vazhdojë të qëndrojë te Mançester Junajtidi, pas përfundimit të kontratës njëvjeçare në fund të këtij sezoni, apo të largohet për diku gjetkë, në kërkim të sfidave të reja. Ka spekulime rreth një transferimi të tij eventual për në SHBA, konkretisht, për tek ekipi LA Galaksi.

Vazhdoni leximin →

Futbolli i dëborës, stuhia nuk e ndaloi ndeshjen në SHBA!

Minesota dhe Atlanta u bënë një shembull për t’u ndjekur në të gjithë botën, edhe në Europën e futbollit të shkëlqyer, për mënyrën sesi i përballuan kushtet atmosferike. Stuhia e dëborës goditi stadiumin “TFC Bank” të Mineapolisit, por as lojtarët dhe as tifozët nuk deshën t’ia dinin. Ishin kondita të tilla që do të kishin

Vazhdoni leximin →