Shembullojë lojtarët e Iranit dhe SHBA-së, arbitri spanjoll Lahoz e ka pasur më keq në El Klasiko!

Vetë e përditshmja madrilene “Marka” e pohon këtë gjë, që gjyqtari i vendit të saj ia doli fare lehtë të ndante drejtësinë në një ndeshje që pritej të ishte si një “shpërthim bërthamor”. Gjithsesi, Iran-SHBA në Kupën e Botës në Katar tregoi edhe një herë se sporti në përgjithësi, dhe në këtë rast futbolli, shërbejnë

Vazhdoni leximin →

Angli-SHBA, ose më shumë “soccer” sesa futboll!

Ja pra që jo gjithmonë nxirren përfundimet që pas ndeshjes së parë. Anglia ishte skuadra më e shkëlqyer e Botërorit në raundin e parë në grupe, por barazimi zhgënjyes 0-0 me SHBA-në i bëri analistët që të mendonin. Çfarë ndodhi me fuqinë e futbollit, gjysmëfinaliste në Botërorin rus dhe nënkampione të Europës? Titulli i “Markës”

Vazhdoni leximin →