Kielini kalon Atlantikun në moshën 37-vjeçare!

Gjunjët nuk mbajnë më, në futbollin e nivelit më të lartë europian, ndërsa për yje të tillë mbeten si alternativa “para pensionit”, Shtetet e Bashkuara të Amerikës apo Lindja e Mesme. Kohët e fundit, me krizën e futbollit kinez dhe me ftohjen e “Perëndimit” me vendet e Gjirit Persik, duket se futbollistët e kontinentit të

Vazhdoni leximin →

Futboll në -18 gradë në Minesotë, SHBA e Hondurasi vishen “nga koka te këmbët”!

Nuk është Siberi, por gjithsesi është shumë ftohtë. Skuadrat kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe të Hondurasit luajtën ndeshjen mes tyre në eleminatoret e Kupës së Botës, në kushte të vërteta dimri, me temperaturën deri -18 gradë Celsius. Amerikanët fituan 3-0 në stadiumin “Alianc Fild” (Allianz Field) në Sent Pol të Minesotës, me

Vazhdoni leximin →