Angli-SHBA, ose më shumë “soccer” sesa futboll!

Ja pra që jo gjithmonë nxirren përfundimet që pas ndeshjes së parë. Anglia ishte skuadra më e shkëlqyer e Botërorit në raundin e parë në grupe, por barazimi zhgënjyes 0-0 me SHBA-në i bëri analistët që të mendonin. Çfarë ndodhi me fuqinë e futbollit, gjysmëfinaliste në Botërorin rus dhe nënkampione të Europës? Titulli i “Markës”

Vazhdoni leximin →

Uembanajama ia shton vlerën NBA-së me 500 milionë USD!

Kështu parashikojnë mediat në Europë dhe në SHBA. Talenti francez, 18-vjeçari Viktor Uembanajama, do të jetë në 2023 pjesë e basketbollit amerikan dhe ka konkurrencë se cili ekip do ta bëjë pjesë të vetën. E përditshmja spanjolle, “Marka”, shkruan se vlera që francezi do t’i shtojë NBA-së do të jetë 500 milionë USD. Ai është

Vazhdoni leximin →

Goli-rekord në SHBA, goditje dënimi nga përtej 51 metra larg

E shënoi një mesfushor me emrin Lukas Zelarajan, dhe ishte një rrjetë e veçantë që shkundi “pluhurin” nga librat e historisë së Ligës Profesioniste Amerikane të futbollit (europian). Zelarajan, lojtar i Kolëmbës Kru (Columbus Creë) ekzekutoi saktë dhe fort një goditje dënimi nga 51 metra larg portës kundërshtare (56 jardë për amerikanët) duke shënuar gol.

Vazhdoni leximin →