Sarri: Më pëlqen Pogba, por nuk jam unë drejtori sportiv

Trajneri i Juventusit, Mauricio Sari, e pranon se atij i pëlqen Pol Pogba, por, siodoqoftë, vë në dukje se ai është një futbollist që i përket Mançester Junajtidit. “Me të vërtetë, mua më pëlqem Pogba, por ai është lojtar i Junajtidit. Unë nuk jam drejtor sportiv dhe nuk mund të them sesi është situata”, deklaroi

Vazhdoni leximin →

Sarri mburr Ronaldon, paralajmëron yjet e tjerë të Juventusit

Gjithçka po ndodh shpejt, siç edhe pritej. Thuajse menjëherë me inkuadrimin e Matijs De Ligtit me shokët në stërvitje, Juventusi udhëtoi për turneun e verës, përgatitja më e mirë për sezonin e ri, si dhe një shërbim i detyruar ndaj marketingut, dhe biznesit të klubit në përgjithësi. Me De Ligtin, Ronaldon, Kielinin, Bufonin, Pjaniçin, Higuainin,

Vazhdoni leximin →

Insinje, si përkufizohet tradhëtia në futbollin profesionist?!

Lorenco Insinje shprehu konsideratën e tij për ish-trajnerin e Napolit Mauricio Sari që sezonin e ardhshëm do të drejtojë Juventusin, që është klubi më i urryer nga napolitanët. Kjo, duke qenë se klubi torinez ka qenë është rivali kryesor për Skudeton, ndërkohë që dihet se, sido që të jetë, “zonja e vjetër” është më kualitative

Vazhdoni leximin →