Kë të besojmë, historinë e Sarrit, apo 3 golat e Ronaldos?!

Në përfundim të ndeshjes Portugali-Lituani, për eleminatoret e Europianit, ai u rrethua nga tifozët që donin foto me të. Kristiano Ronaldo sapo kishte shënuar 3 gola me fanelën “luzitane” dhe të gjitha historitë me shqetësime dhe “teori konspirative” që vinin nga Torino, ishin harruar. Me këtë “trimëri”, CR7-ta vazhdoi garën me Lionel Mesin, pasi ka

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Ronaldo; ja rekordet që duhen thyer në futboll

Të shënosh 700 gola në karrierë është një arritje fenomenale, por për momentin nuk I mjafton Kristiano Ronaldos që të hyjë përfundimisht në histori. Pavarësisht këtij rezultati të jashtëzakonshëm, Ronaldo nuk është ende në podiumin e shënuesve më të mirë të të gjitha kohërave edhe pse është një objektiv mëse I arritshëm për të. Në

Vazhdoni leximin →

Kristiano Ronaldo, garanci suksesi; 30 trofe në karrierë

Kristiano Ronaldo, mbrëmjen e së dielës ngriti një tjetër trofe në karrierën e tij, atë të Nations League dhe e coi në 2 numrin e sukseseve me përfaqësuesen e Portugalisë, ndërkohë që në rang klubesh triumfet janë akoma më të shumtë. Sporting Lisbotë në, Mancester Junajtid, Real madrid e Juventus janë klubet me të cilët

Vazhdoni leximin →