Ceferin: Anglezët gjithmonë ankohen, gjithnjë të pakënaqur

Presidenti I UEFA-s Aleksandar Ceferin, komentoi kritikat që janë bërë në drëjtim të tij lidhur me vendimin e “shtëpisë” evropiane të futbollit që finalja e Ligës së Evropës mes Çelsit dhe Arsenalit (4:1) të zhvillohej ne stadiumin e Bakus që, në fakt, nuk ishte i mbushur plot. “Anglezët këtë punë kanë, ata gjithmonë ankohen, gjithnjë

Vazhdoni leximin →

Fantazma në Spanjë:Ndeshja Valencia-Valadolid – “e shitur”!

Shtatë lojtarë të Realit të Valadolidit janë “blerë” që ta humbnin ndeshjen e fundit të sezonit kundër Valencias, shkruan gazeta “El Mundo Deportivo”, duke zbuluar zhvillimin e operacionit “Operacioni Oikos” që po zhvillon policia spanjolle lidhur me fiksimin paraprak të disa ndeshjeve të kampionatit spanjoll. “Shtatë lojtarë të Valadolidit janë blerë”, thotë në një bisedë

Vazhdoni leximin →