Tradita dhe Ikardi, Paris SG synon tjetër fitore ndaj Monakos

Në tre vitet e fundit diferenca ka qenë e tmerrshme, krejt ndryshe nga sezoni 2016-2017 kur ndodhi mrekullia. Monako fitoi atëherë titullin duke lënë pas favoritin Paris SG, veçse dueli i kësaj fundjavë pritet të jetë sërish i njëanshëm. PSG ka diferencë golash këta 3 vjet, me shifrat 34-5 dhe kjo tregon jo vetëm forcën

Vazhdoni leximin →

Ku do të shkosh Ikardi? Edhe Monako hyn në garë me “gjigandët”!

Media franceze shkruan se Monako ka filluar bisedimet me Interin në përpjekje që të sigurojë shërbimet e sulmuesit argjentinas Mauro Ikardi. Portali elektronik “Footbal leaks” vë në dukje, duke iu referuar një burimi të brendshëm, se presidenti i klubit “princëror”, rusi Dmitri Ribolovljev, u ka thënë hapur drejtuesve të kubit të tij se ai dëshiron

Vazhdoni leximin →