MotoGP, Markez thyen tabunë, pole position në Japoni

Mark Markez thyen tabunë dhe fiton pole position në Cmimin e Madh të Japonisë në Botërorin e MotoGP, dicka që i mungonte në karrierën e tij. Piloti spanjoll, i saposhpallur kampion bote për herë të 8, dominoi provat zyrtare të kësaj ndalese të zhvilluar në pistën e Motegit duke e përshkuar atë me kohën 1

Vazhdoni leximin →

MotoGP Tajlandë, rrëzohet Markez në provat e lira

Fundjava e garës së MotoGP në Tajlandë nisi me një drithërima për Mark Markez. Piloti spanjoll që të dielën mund të festojë titullin e tij të 8 botëror në karrierë u bë protagonist I një rrëzimi të frikshëm pak minuta para mbylljes së sesionit të parë të provave të lira. Dicka në kthesën 7 të

Vazhdoni leximin →

Rosi e pranon publikisht; mendon të uroj Markezin

Një nga momentet kulmore në konferencën për shtyp të pilotëve në prag të Cmimit të Madh të Tajlandës ishte pyetja që një gazetar tajlandez I bëri Valentino Rosit nëse ai do të uronte Mark Markez në rast se spanjolli do të fitojë titullin botëror që këtë të diel. Pilotët e pranishëm pritën me gjysmëbuzëqeshje, madje

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Markez, pole position në Aragon

Mark Markez do të niset i pari në garën e së dielës në Cmimin e Madh të Aragonit në Spanjë. piloti spanjoll i hondës ishte praktikisht perfekt në kualifikuesueset e së shtunës në pistën e shtëpisë së tij teksa regjistroi një kohë të jashtëzakonshme me 1 minutë 47 sekonda e 9 të mijtat, dicka që

Vazhdoni leximin →