Kutinjo kupton familjen e Bajernit, ashtu si dikur Gerd Myleri

Në Angli, krahasojnë në mënyrë kritike dy histori, atë të Xhorxh Bestit tek Mançester Junajtidi dhe të Gerd Mylerit tek Bajerni. Që të dy ishin gjenialë që patën probleme pas lënies së karrierës, por ndërsa gjermani u ndihmua nga klubi dhe i kaloi vështirësitë, veriirlandezi u la vetëm dhe përfundoi keq. Tek Bajerni sot ndodhet

Vazhdoni leximin →

Filipe Kutinjo te Bajern? E këshilloi Jurgen Klop

Nëse Filipe Kutinjo tani është futbollist I Bajernit të Mynihut, një meritë e ka trajneri I Liverpulit, jurgen klop. Ishte vetë tekniku gjerman që e zbuloi dicka të tillë në një intervistë të dhënë për të përditshmen gjermane ‘Bild’ teksa tha se ishte ai që I rekomandoi brazilianit opsionin Bajern Mynih edhe pse kjo lëvizje

Vazhdoni leximin →

Kutinjo apo Myler? Roben: Jam tifoz i madh i Tomasit!

Nëse kishte nevojë për një mbështetje, ajo i erdhi, madje nga një emër i rëndësishëm. Arjen Roben doli në mbrojtje të Tomas Mylerit, pas spekullimeve se koha e tij tek Bajerni ka marrë fund me ardhjen e Filip Kutinjos. Kjo përshtypje u shtua kur, në minutën e 57-të të ndeshjes ndaj Shalkes, Kutinjo zëvendësoi pikërisht

Vazhdoni leximin →

Kovaç: Për Kutinjon  të gëzohet jo vetëm Bajerni, por edhe Gjermania

Barcelona dhe Bajerni arritën të merren vesh që Felipe Kutinjo sezonin e ardhshëm të luajë në Bundesligë si i huazuar gjatë sezonit të ardhshëm me opsionin që klubi bavarez ta blejë plotësisht kontratën e futbollistit brazilian verën e ardhshme. Klubi gjerman pranoi që t’ia paguajë të gjithë pagën Kutinjos – 11 milionë euro, ndërkohë që

Vazhdoni leximin →