Verner dhe Haverc, mundet Klopi t’i marrë të dy gjermanët në Liverpul?!

Tabloidi “Bild” shkruan se ekzistojnë tre skenarë për yllin 20-vjeçar të Leverkusenit, pasi Bajerni i Mynihut dërgoi një “ambasadë” në “BayArena”. Kai Haverc mund të mbetet në Bundesligë, pra të shkojë tek Bajerni, ose të kalojë jashtë vendit, me gjasë në Angli tek Liverpuli apo Mançester Junajtidi, por ndoshta mbetet edhe varianti spanjoll. Vetë Haverci

Vazhdoni leximin →

Urtësia e Klopit: Unë nuk pretendoj të interesohem për lojtarët, unë interesohem për ta!

Eleminimi nga Championsi vështirë t’ia ketë ulur ndopak “aksionet” në bursën e futbollit. Jurgen Klopi mbetet po ai, një trajner i shkëlqyer, ndoshta që ka hyrë pak vonë në botën e fituesve, por që ka vendin e tij të merituar, përveçse është shumë tërheqës me sinqeritetin dhe shpërthimet e tij emocionale. Gjermani 52-vjeçar flet hapur

Vazhdoni leximin →