Bundesliga, tifozët ultras kërcënojnë me ndërprerje të ndeshjeve

Tifozët ultras në Bundeligën gjermane kërcënojnë me ndërprerjen e ndeshjeve  të kësaj fundjave deri në mbylljen para kohe të tyre për të mbrojtur të drejtën e tyre për të protestuar. Organizata “Fanszene Deutschland” I dërgoi një letër Federatës Gjermane të Futbollit, DFB të titulluar: ‘Dënime kolektive për të mbrojtur një miliarder’ Konflikti nisi pas një

Vazhdoni leximin →

Sampdoria, tjetër parrullë kërcënuese kundër Ferreros

Masimo Ferrero nuk po mund të gjejë paqe. Gjatë natës në Xhenova u shfaq një parrullë kontestuese e mbase edhe kërcënuese kundrejt presidentit të Sampdorias I cili akuzohet se bëri që të dështojnë tratativat për shitjen e klubit te grupi I investimeve I përfaqësuar nga Xhanluka Viali. ’25 Dhjetor, darka e Krishtlindjes: Ferrero zgjidhe mirë

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Interit, ‘Sektori i Veriut’ kërcënon: Nxirrni krenarinë, do të ketë festë ose luftë

‘Asnjë justifikim, asnjë falje, të dielën tregoni krenarinë-kështu fillon mesazhi i tifozerisë së Interit në ‘Sektorin e Veriut’ në drejtim të skuadrës në prag të ndeshjes së fundit të kampionatit dhe më vendimtares; atë ndaj Empolit me Interin që do të kërkojë të sigurojë pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve. ‘Ne do t’ju mbështesim për 90

Vazhdoni leximin →