Juventus e ke seriozisht, 100 milionë plus Dibalën për Nejmarin?!

Cila mund të quhet “shashkë” dhe cila goditje “me municion të vërtetë”?! Juventusi nuk është mëtues i ri në garën për Nejmarin, por është klubi që solli lajmin më të ri për transferimin e ri rekord të futbollit botëror. Media braziliane, “Globoesporte.com” njofton se kampionët e Italisë kanë bërë ofertën më të fundit për supertalentin

Vazhdoni leximin →

Sarri mburr Ronaldon, paralajmëron yjet e tjerë të Juventusit

Gjithçka po ndodh shpejt, siç edhe pritej. Thuajse menjëherë me inkuadrimin e Matijs De Ligtit me shokët në stërvitje, Juventusi udhëtoi për turneun e verës, përgatitja më e mirë për sezonin e ri, si dhe një shërbim i detyruar ndaj marketingut, dhe biznesit të klubit në përgjithësi. Me De Ligtin, Ronaldon, Kielinin, Bufonin, Pjaniçin, Higuainin,

Vazhdoni leximin →