Nëna e Rabiot tremb Juventusin

Adrien Rabiot nuk është në negociata për rinovimin me Juventusin. Diçka të tillë e ka zbuluar nëna e mesfushorit francez, Veronique, e cila është njëkohësisht dhe menaxherja e tij. Edhe pse në mediat italiane u përfol se ish-lojtari i PSG-së po diskuton me “Zonjën e Vjetër” për të ardhmen, këto zëra janë përgënjeshtruar nga përfaqësuesja

Vazhdoni leximin →

Pogba pretendon se është dopuar pa dijeninë e tij

Mesfushori francez Paul Pogba është ën telashe të vërteta pasui rezultoi pozitiv me testosteron por ai ka një plan për të dalë nga kjo situatë delikate. Ai nuk ka bërë asnjë reagim publik pasi rezultoi pozitiv me doping por do ta justifikojë praninë e testosteronit në trup pas analizës që u krye në fund të

Vazhdoni leximin →

Kriza e Serisë A, Juventusi nuk përballon dot rrogat as gati sa gjysma e Bajernit

Nuk është fiks kaq, pasi diferenca është “vetëm” 100 milionë euro. E tillë “humnera” financiare mes një Bajerni të Mynihut dhe Juventusit, që tregon se Seria A nuk është askund në krahasim me klubet më të mëdhenj të Anglisë, Spanjës, Gjermanisë apo Francës. Nëse Bajerni ka një bordero vjetore të rrogave prej 257 milionë eurosh

Vazhdoni leximin →

“Zonja e Vjetër” pret oferta për yjet si Vlahovic apo Pogba

Problemet me drejtësinë sportive dhe penale në Itali. Gjyqet, penalizimet, por edhe dyshimet për të ardhmen në Kupat e Europës duket se e kanë detyruar Juventus të ndryshojë politikat dhe stradegjitë e klubit. Përveç lojtarëve të rinj si Faxholi, Sule, Mireti apo Iling Zhunior, një “prodhim” juventin, tashmë askush nuk është i pashitshëm te “Zonja

Vazhdoni leximin →