Pendohet Mercedesi: Gabuam me Hamiltonin në Abu Dabi!

Ja që Ljuis Hamilton ka edhe këtë herë të drejtë. Piloti anglez, i kritikuar nga skuadra e tij pas mënyrës sesi garoi në Abu Dabi, duket se e ka fituar “davanë”. Nuk mund të thuhet ndryshe kur vetë shefi i skuadrës së Mercedesit, Toto Volf, detyrohet të pranojë publikisht se ishte nxituar në komentet pas

Vazhdoni leximin →

Jas Marina, vendi ideal për të njohur mbretin

Kushtoi thuajse 1 miliard euro, ka një kapacitet prej 50 mijë spektatorësh dhe është dizenjuar nga arkitekti i famshëm Herman Tilke. Cirkuiti i Jas Marinës është kthyer në enigmën e fundit për titullin e Formula 1, me garën e Abu Dabit që do të vendosë dhe kampionin e ri. Kjo pistë ka sjellë në sezonet

Vazhdoni leximin →