Historike në automobilizëm: DTM, garë në Monza në 2020

Kampionati gjerman I garave automobilistike DTM zbarkon në Monza ku do të garojë në vitin 2020, dicka që ndodh për herë të parë në histori. Presidenti Gerhard Berger nuk e fshehu aspak entuziazmin e tij për praninë e DTM në Autodromin e Monzës. ‘Për të gjithë të apasionuarit e motorsportit, Monza është një pistë legjendare-tha

Vazhdoni leximin →

Gara e paqenë e Superligës dhe Europa që nuk na pret!

Sot luhen ndeshjet e fundit të këtij sezoni në Superligë dhe përmbledhin më së miri frymën e gjithë garës. Që do të thotë se shpesh nuk ka garë. Flamurtari, teorikisht, duhet të respektojë kampionatin duke luajtur fort ndaj Tiranës, ndërsa praktikisht nuk ka asnjë interes, pasi edhe në fitoftë, nuk do të lejohet të marrë

Vazhdoni leximin →

Lojtari i vitit në Angli; Aguero dhe Hazard mes pretendentëve

Sezoni në Premier League po shkon drejt fundit dhe tashmë kanë filluar të konfigurohen ata që do garojnë për cmimin e Futbollistit të Vitit në Angli. Kandidatët për këtë garë janë Van Dajk, Mane, Sterling, Hazard, Aguero, Sterling dhe Bernardo Silva, një përcaktim që erdhi nga Sindikata e Futbollistëve Profesionistë(PFA) në Angli. Vitin e kaluar

Vazhdoni leximin →