“Mbinjerëzori” Lebron shpëton Klivlendin nga eleminimi

Jo një superyll i zakonshëm, por në formatin e tij “mbinjerëzor”, vetëm i tillë Lebron Xhejmsi mund të mjaftonte për Klivlendin, në ndeshjen për jetë a vdekje ndaj Bostonit. Numri 1 i botës iu përgjigj edhe një herë “thirrjes së detyrës” dhe Kavaliersët fituan 109-99, duke shmangur eleminimin, duke barazuar 3-3 finalen e Lindjes dhe

Vazhdoni leximin →

Klivlend frenon Çikagon, bien Boston dhe San Antonio

Klivlend frenon Çikagon në momentin e tyre më të mirë. Skuadra e Kavaliers mundi Bullsat në Quicken Loans Arena me reultatin 115-112 duke ndërprerë serinë e 7 fitoreve radhazi të skuadrës së Bulls.  Kavaliers e bëri diferencën në periodën e parë dhe të katërt për të mposhtur skuadrën nga Illinois dhe spikati LeBron Xhejms  me

Vazhdoni leximin →

Bostonin dhe Hjustonin nuk ka kush i ndal

Bostoni konsolidon pozitën e tij si kryesues i konferencës së  Lindjes në NBA. Skuadra e Seltiks mposhi në ndeshjen e saj të radhës Denverin me rezultatiin 124-118. Diferencat në parket mes skuadrave ishin të vogla  deri në fundin e periodës së dytë kur Bostoni vendosi që të nisë arratinë në këtë përballje falë pikëve të

Vazhdoni leximin →