NBA/ Boston nuk njeh rivalë

Ekipi i Boston vijon të dominojë NBA këtë sezon, duke fituar sot 124-107 ndaj Portland. Një ndeshje pa shumë histori, ku për Sëlltiks u dallua Braun me 26 pikë. Plot 62 fitore për Bostonin në sezonin e rregullt, e pesta radhazi, duke thelluar rekordin dhe duke u konfirmuar në vendin e parë në Lindje, pasi

Vazhdoni leximin →

Boston pa rivalë në NBA

Ekipi i Bostonit konfirmon edhe njëherë tjetër lidershipin e tij në NBA, duke fituar 130-104 ndaj Uashington dhe mbetet skuadra e vetme mbi 50 fitore këtë sezon, duke e cuar numrin total në 53 dhe shkëputur edhe më shumë në krye të renditjes në Lindje. Sëlltiks bënë një tjetër ndeshje të mirë, ku u dalluan

Vazhdoni leximin →

Rekordi i Tatëmit ndihmoi Bostonin të eliminonte Filadelfian

Nuk e ka pasur të lehtë në këto ndeshje, por gjithsesi erdhi momenti që shpërtheu. Xhejzën Tatëm ishte heroi kryesor për Boston Sëlltiksat që mposhtën 112-88 Filadelfian në ndeshjen e shtatë dhe përcaktuese gjysmëfinale të Konferencës Lindore në NBA. Tatëm shënoi 51 pikë, duke u bërë lojtari me më shumë pikë në një ndeshje të

Vazhdoni leximin →

Nuk bën punë Embijdi, Bostoni mund thellë Filadelfian

Miqtë do të luajnë ndeshjen e radhës në fushën e tyre dhe e kanë një epërsi pasi kanë arritur një fitore “në rrugë”. Filadelfia mbetet me shanse të mira për të shkuar në finalen e Konferencës Lindore, ndonëse disfata në fushën e Bostonit këtë herë ishte e thellë. Edhe pse u kthye Zhoel Embijd, sërish

Vazhdoni leximin →

NBA, Boston Sëlltiks do të luajnë gjysmëfinalen ndaj Filadelfias

Rekordmenët e titujve në basketbollin amerikan (bashkë me Lejkërsat), e bënë detyrën dhe shpëtuan nga një humbje që e kthyen në fitore. Suksesi 128-120 në fushën e Atlantës do të thotë kualifikim dhe gjysmëfinale e Konferencës Lindore ndaj Filadelfias. Në fund, Sëlltiksat patën rezultatin 11-0 për t’u shkëputur në një ndeshje të ekuilibruar. Braun shënoi

Vazhdoni leximin →